„Pokud vláda schválí návrh ministra Jaromíra Drábka na zvýšení platů politiků v době, kdy velkému počtu zaměstnanců stagnují či se propadají reálné mzdy a platy, kdy zvýšení DPH citelně dopadá na rodinné finance a část populace se začíná ocitat na hranici chudoby, jde o nehorázný výsměch občanům ČR. Je to vláda ještě větších gaunerů, než jsem si myslel,“ doslova reagoval Jaroslav Zavadil.

ČMKOS to považuje za výsměch všem nezaměstnaným, rodinám s dětmi, důchodcům, zdravotně postiženým, kterým vláda ve většině případů ponechala pouze dávky hmotné nouze a i ty dále škrtá.

Pod rouškou zamezení vzdalování se úrovně platů za výkon jednotlivých funkcí představitelů moci zákonodárné a výkonné, jde ze strany Jaromíra Drábka o bezostyšné zneužití rozhodnutí Ústavního soudu.

Platová základna představitelů státní moci - poslanců, ministrů, premiéra, prezidenta, by měla stoupnout téměř o 20 %.

„Přitom u všech ostatních zaměstnanců veřejných služeb a správy vláda navrhuje pokračovat ve zmrazování prostředků na platy až do roku 2015. To je zásadní rozpor s navrhovaným záměrem, za to si ministře Drábku a vládo zasloužíte padáka,“ zdůrazňuje Jaroslav Zavadil.

 18. července 2012

Additional information