Vážení kolegové,

zasíláme Vám oznámení o vyhlášení stávkové pohotovosti v ČSA, kde v souvislosti s hromadným propouštením nastala vážná situace.
Žádáme Vás o zvážení podpory naší základní organizace na email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

za projevenou podporu předem děkujeme.

---

Odborová organizace posádek letadel, člen Odborového svazu dopravy v souvislosti s ohlášeným propouštěním v Českých aeroliniích (ČSA) dne 24. 9. 2014 vyhlásila časově neomezenou stávkovou pohotovost.

Polostátní letecká společnost ČSA informovala Úřad práce o hromadném propouštění. O práci má přijít více než dvě stovky stevardů a pozemního personálu a 77 pilotů. Personální stav by se tak snížil o třetinu.

"V krocích, které teď management dělá, nespatřujeme záchranu ČSA," řekla předsedkyně odborů Petra Posová. Neustálým snižováním počtu letadel a propouštěním posádek podle ní není možné dosáhnout vyrovnaného hospodaření. V současnosti ČSA zaměstnávají 320 stevardů a tento stav chce vedení společnosti snížit ke 190 stevardům, dodala.

V roce 2010 čítala flotila ČSA pět desítek letadel a aerolinie zaměstnávaly zhruba 3 300 lidí. Ke konci letošního srpna zaměstnávaly ČSA více než 230 pilotů, téměř 400 palubních průvodčích a téměř 270 pracovníků v administrativě.

Mimo hromadné propouštění kritizuje Odborová organizace posádek letadel nahrazování vlastních zaměstnanců agenturními zaměstnanci a stevardy z jiných leteckých společností.

Pokud k propouštění skutečně dojde, hrozí třetí nejstarší evropské letecké společnosti, že nebude moci konkurovat ostatním evropským leteckým dopravcům.

O propouštění pilotů, stevardů a pozemního personálu přitom nerozhodl minoritní akcionář Korean Air. Většinu 52 procent akcií totiž stále drží stát.
Odborová organizace posádek letadel má plnou podporu Odborového svazu dopravy.

stavka-csa.pdf

Přílohy:
Stahnout tento soubor (stavka-csa.pdf)stavka-csa.pdf

Additional information