Praha 13. května (ČTK) - V sekretariátu Odborového svazu dopravy se v noci na dnešek někdo pokusil o krádež dokumentů. Podle předsedy svazu Luboše Pomajbíka může jít o zastrašování odborů. Pokus o krádež oznámili odboráři policii, která jej nyní vyšetřuje. ČTK to potvrdila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

"Někdy v nočních hodinách tam pronikla jedna nebo více osob," řekl Pomajbík. Sekretariát byl podle něj rozházený a zloději se pokusili odnést část dokumentů. OS dopravy předal věc policii. Zda se ztratilo něco dalšího, se podle Pomajbíka zjišťuje. Ostraze objektu se přitom pachatele nepodařilo zadržet.

"Po 08:30 se pracovníci Odborového svazu dopravy obrátili na policii s tím, že mají podezření na vniknutí cizí osoby do jejich sekretariátu v Praze 3," uvedla policejní mluvčí. Podle ní policie nyní prošetřuje veškeré okolnosti případu, proto se k věci nechtěla více vyjádřit.

"Já to spíš nevnímám jako kriminální činnost, ale spíš jako úsilí o zastrašení," řekl ČTK Pomajbík. Odvolal se přitom na aktivity jeho svazu z poslední doby, které podniká v rámci Koalice dopravních odborových svazů. Kdo by se mohl pokusit odbory zastrašovat, Pomajbík nespecifikoval.

Koalice dopravních odborových svazů nedávno požádala o osobní setkání s předsedou vlády Petrem Nečasem. Odboráři s ním chtěli diskutovat o zastavení reforem, které považují za asociální. Na podporu svých požadavků jsou odbory připraveny zahájit razantní protesty včetně stávek.

Additional information